Our product range includes a wide range of 24w solar light.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Light Output | 1500 lm |
| IP Rating | IP44 |
| Usage/Application | Lighting |
| Lighting Type | LED |
| LED Type | High Power LED |
| CCT | 5700 K |
| Material | Metal |
| Brand | RANRAJ SOLAR |
| Certification | CE |
| Country of Origin | Made in India |
| 6miter | 11kg |
| Power Rating | 25 Watt |
| Solar Panel Power | 50 W |
Minimum order quantity: 20 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India