Offering you a complete choice of products which include 50w solar high mast light.
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Solar Panel Power | 50 Wp |
| Battery Type | Lithium Ferro |
| Certification | CE |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| IP Rating | IP55 |
| Autonomy | 2 Day |
| Color Temperature | 2700-6500k |
| Operation Mode | Timer Based |
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Input Voltage | 12.8volt |
| Model Name/Number | RANRAJ SOLAR |
| Warranty | 5 year |
| Lighting Color | White |
| Frequency | 50~60Hz |
| Lumens | 5000 |
| Pole Height | 9 mtr |
| Dimension | Bottom 150mm Top 70mm |
| Country of Origin | Made in India |
| System Wattage | 40 W |
| Power Rating | 50 Watt |
Minimum order quantity: 2 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India