Pioneers in the industry, we offer solar led street light, 20w semi integrated solar street light and 60 w solar led street light from India.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Solar Power | 75 W |
| Light Output | 2400 lm |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| Weight | 5kg |
| Certification | CE |
| Light Color | cool white |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 30 W |
| Power Rating | 20 Watt |
| Solar Panel Power | 50 W |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Solar Power | 75 W |
| Power Rating | 20 Watt |
| Light Output | 1800 lm |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 14 h |
| Weight | 6 KG |
| Certification | CE |
| Light Color | COOL WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
| Solar Panel Power | 30 W |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 60 W |
| Power | 120 W |
| Power Rating | 50 Watt |
| Light Output | 2400 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 40 Ah |
| Working Time | 16 h |
| Weight | 5kg |
| Certification | CE |
| Light Color | cool white |
| Country of Origin | Made in India |
| india | 1 lakh |
Minimum order quantity: 10 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India