Pioneers in the industry, we offer solar traffic blinker 12v/7.2ah battery with solar panel 30w and led traffic signal light from India.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Application | Industrial Plant, Road Side, Railway Crossing, Parking, Construction Site, School Zone |
| Power | 10 Watt |
| Color | Red |
| Light Diameter | 100 mm |
| Usage/Application | Road |
| Certification | CE |
| Solar Panel Power | 3 W |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Flashing Mode | Alternate Flash |
| Model No. | RNJ34 |
| Brand | RANRAJ |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Module Size | 200 mm |
| Power | 100 W |
| Signal Color | Amber |
| Power Supply | 110 V AC |
| Color | Yellow |
| Certification | ISO |
| Lens Type | Fresnel Lens |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Solar Power | Yes |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India