We are a leading Manufacturer of solar chevron sign from Ghaziabad, India.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Sign Size | 600x600 mm |
| LED Color | Red |
| Solar Panel Power | 5 W |
| Color | White |
| Frame Material | Aluminium |
| Material | Metal |
| Board Material | ACP |
| Working Mode | Steady |
| Mount Type | Wall mount |
| Brand | RANRAJ |
| Current Rating | 3.2V |
| Automatic Grade | YES |
| Diameter | 300*300 |
| Function | MANUAL |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India