We are a leading Manufacturer of 7 mtr octagonal pole and 6 meter gi solar street light pole from Ghaziabad, India.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Top Across Flats | 100 mm |
| Bottom Across Flats | 155 mm |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Usage/Application | Highway |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | 130 bottom |
| Plate Thickness Mm | 3mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 7 m |
| Height | 6 Meter |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Height | 6m |
| Pole Type | Round |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Solar Street Light |
| Shape | Tubular |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Suitable Wattage | 15 W to 24 W |
| Surface Finish | 2 Inch |
| Brand | RANRAJ |
| Number Of Light | 1 |
| Diameter | 76MM |
| Color | GI |
| Plate Thickness Mm | 1.5mm |
| Size | 6MTR |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India