Our range of products include solar traffic blinker.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Color | Amber |
| Light Diameter | 300 mm |
| Usage/Application | Road |
| Certification | ISI |
| Solar Panel Power | 5 W |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Flashing Mode | Alternate Flash |
| Flash frequency | 50 Hz |
| Brand | Suntech |
| Type | Blinker |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India