₹ 560 / Piece Get Latest Price
| Service/Product Type | BMS/PCM Board |
| Number of Layers | 8 Layers |
| Series Count (S) | 13S |
| Assembly Type | Mixed Technology |
| Current Rating (A) | 50A |
| Base Material | Metal Core (MCPCB) |
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 22W |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Height | 6 Meter |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 22W |
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India