Our product range includes a wide range of 40w solar light driver, melon 100w solar street light, 30w solar light driver, 40w street light driver, 15w street light driver and 30w street light driver.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| System Wattage | 40 W |
| Solar Panel Power | 50 Wp |
| Output Current | 350mA |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Output Voltage | 12V |
| Autonomy | 3 Day |
| Operation Mode | Timer Based |
| Input Voltage | 220V |
| Maximum Output Power | 30W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100w |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 230V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 24W |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 12 V |
| Output Type | Constant Voltage |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 22W |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18W |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 30 W |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 50 W |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 34 w |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 230V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 60 W |
| Wattage | 22W |
| Output Current | 900 mA |
| Application | LED Flood Light |
| Tube Base Type | T5 |
| Tube Light Length | 2 Feet |
| Dimming Type | Triac Dimmable |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 140–270 V AC |
| Dimming Operation | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 75 W |
| Output Current | 1500mA |
| Application | LED Track Light |
| Type | Constant Voltage Driver |
| Dimming Type | Triac Dimmable |
| Output Voltage | 12V |
| Output Type | Constant Voltage |
| Input Voltage | 220V |
| Maximum Output Power | 30W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 10 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 230V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100w |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80w |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 45 W |
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 36 W |
| Output Current | 2A |
| Application | LED Panel Light |
| Type | Constant Voltage Driver |
| Dimming Type | Triac Dimmable |
| Output Voltage | 48V |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 220V |
| Maximum Output Power | 30W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Output Current | 350 mA |
| Dimming | Triac |
| Tube Base Type | T5 |
| Tube Light Length | 1 Feet |
| Input Voltage | 140–270 V AC |
| Output Voltage | 18–40 V DC |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Dimming Operation | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Wattage | 24 W |
| Wattage | 28W |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Panel Voltage | 12 V DC |
| Battery Voltage | 11.1 V |
| Tube Base Type | T5 |
| Tube Light Length | 1 Feet |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Output Current | 600 mA |
| Control Features | Motion Control, Timer Dimming |
| Dimming Operation | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage Range | 140 to 270 V AC |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 2A |
| Surge Protection | 10 kV |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 24W |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Panel Voltage | 12 V DC |
| Wattage | 24W |
| Battery Voltage | 6 V |
| Output Current | 200mA |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Control Features | PWM Dimming |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Output Type | Constant Current |
| Dimming | Triac |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Input Voltage | 220V |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Output Current | 2A |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Wattage | 10 W |
| Wattage | 12W |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Panel Voltage | 12 V DC |
| Battery Voltage | 12 V |
| Type | Constant Voltage Driver |
| Output Current | 2A |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Output Voltage | 12V |
| Control Features | Timer Dimming |
| Maximum Output Power | 12W |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 24 W |
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India