Offering you a complete choice of products which include 80w solar light driver.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Power | 80 W |
| System Wattage | 60 W |
| Input Voltage Range | 90 to 270 V AC |
| Solar Panel Power | 120 Wp |
| Output Type | Constant Current |
| Battery Type | Lithium Ferro |
| Output Current | 900 mA |
| Battery Capacity | 60 Ah |
| Surge Protection | 4 kV |
| Autonomy | 3 Day |
| IP Rating | IP65 |
| Operation Mode | Timer Based |
| Country of Origin | Made in India |
| Make In India | 1000 |
| Wattage | 24 W |
Minimum order quantity: 10 Piece
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India