Prominent & Leading Manufacturer from Ghaziabad, we offer 9w light circuit, 12w light circuit, 15w light circuit, 20w light circuit, 30w light circuit and 40 w light circuit.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 5 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Double Layer |
| Board Size | 25 to 50 mm |
| Protection Features | Fuse |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 5 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 5 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 5 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | 25 to 50 mm |
| Protection Features | Fuse |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 5 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Wattage | 40W |
| Input Voltage | 9 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Single Layer |
| Color Temperature | 6500K |
| Light Color | Cool White |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Material | Aluminum |
| Assembly Type | SMD Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 5 V |
| Material | FR4 |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Type | Single Side |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 12 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Light Path Distance | Up to 93 m |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Light Color | Cool Wihte |
| Assembly Type | SMD Only |
| Material | ABS |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Brand | Syska |
| Wattage | 5 W |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Circuit Function | Driver Board |
| Input Voltage | 9 V |
| Mounting Type | Assembled PCB |
| Board Layers | Single Layer |
| Board Size | Up to 25 mm |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Ranjeet Kumar (Proprietor)
Suntech Solar Enterprises
1st Floor, Plot No. 211/1, Rajendra Nagar Industrial Area, Sahibabad
Ghaziabad - 201007, Uttar Pradesh, India